Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

SKONČILA VÝSTAVA O KRÁLOVSKÝCH MĚSTECH | (27. 11. 2011)

27. listopadu skončila výstava "Královská města Kolín a Kouřim ve středověku", která byla hlavním počinem našeho muzea v roce 2011. K vydání je připravován katalog.

Výstava byla uspořádána ve spolupráci se Státním okresním archivem Kolín u příležitosti 750. výročí od první písemné zmínky o městech Kolín a Kouřim. Záštitu nad ní převzal hejtman Středočeského kraje MUDr. David Rath. Během státních svátků 28. září, 28. října a 17. listopadu byla vždy na omezenou dobu doplněna o vzácné středověké archiválie, originál Kolínského kancionálu a kopii císařské koruny Svaté říše římské.

sobota - neděle:

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)

Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu

více - Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatohavelské posvícení", který se koná v neděli 16. října v 10.00 - 16.00 hodin.
(9.10.2022)