• Vánoce v měšťanském domě
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

SKONČILA VÝSTAVA O KRÁLOVSKÝCH MĚSTECH | (27. 11. 2011)

27. listopadu skončila výstava "Královská města Kolín a Kouřim ve středověku", která byla hlavním počinem našeho muzea v roce 2011. K vydání je připravován katalog.

Výstava byla uspořádána ve spolupráci se Státním okresním archivem Kolín u příležitosti 750. výročí od první písemné zmínky o městech Kolín a Kouřim. Záštitu nad ní převzal hejtman Středočeského kraje MUDr. David Rath. Během státních svátků 28. září, 28. října a 17. listopadu byla vždy na omezenou dobu doplněna o vzácné středověké archiválie, originál Kolínského kancionálu a kopii císařské koruny Svaté říše římské.

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje