• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

SKONČILA VÝSTAVA O KRÁLOVSKÝCH MĚSTECH | (27. 11. 2011)

27. listopadu skončila výstava "Královská města Kolín a Kouřim ve středověku", která byla hlavním počinem našeho muzea v roce 2011. K vydání je připravován katalog.

Výstava byla uspořádána ve spolupráci se Státním okresním archivem Kolín u příležitosti 750. výročí od první písemné zmínky o městech Kolín a Kouřim. Záštitu nad ní převzal hejtman Středočeského kraje MUDr. David Rath. Během státních svátků 28. září, 28. října a 17. listopadu byla vždy na omezenou dobu doplněna o vzácné středověké archiválie, originál Kolínského kancionálu a kopii císařské koruny Svaté říše římské.

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"