• Ozdoby dávné doby
  • Umění gotiky a renesance
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

VÝSTAVA "VÁCLAV RADIMSKÝ" | (13. 11. 2011)

V Galerii hlavního města Prahy je do 5. února 2012 k vidění rozsáhlá retrospektivní výstava tvorby Václava Radimského, který byl jedním z předních českých krajinářů přelomu 19. a 20. století. Naše muzeum na tuto výstavu zapůjčilo čtyři Radimského malby a jednu kresbu.

Uvedená perokresba s názvem "Svarožici", která pochází z roku 1881, je s největší pravděpodobností nejstarší zachovalou autorovou prací.

Na výstavě je představen také rozměrný triptych "Kolín ve třech denních dobách", který byl Městem Kolín zapůjčen ze zasedací síně zdejší radnice.

Více informací o výstavě.

/Na snímku obraz Václava Radimského "Povodeň na Seině", kolem roku 1902, zapůjčený ze sbírek našeho muzea./

sobota - neděle:

Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná ve dnech 2. července - 13. srpna.
(26.6.2022)

Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích

více - Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích
Zveme Vás na komentovanou prohlídku kostelů sv. Jiljí a sv. Aloise v Uhlířských Janovicích, která se koná v sobotu 25. června ve 14.00 hodin.
(21.6.2022)

Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu

více - Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 23. června - 3. července.
(17.6.2022)

Svatojánská noc v kouřimském skanzenu

více - Svatojánská noc v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatojánská noc", který se koná v pátek 24. června v 19.00 - 23.00 hodin.
(17.6.2022)