• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

KŘEST KNIHY "Dějiny černokosteleckých domů" | (9. 10. 2011)

Zveme Vás do Muzea hrnčířství v Kostelci nad Černými lesy na křest a autogramiádu knihy historika našeho muzea PhDr. Vladimíra J. Mrvíka, která se koná v sobotu 22. října ve 14.00 hodin.

Publikace je souborným zpracováním historické topografie města Kostelec nad Černými lesy. Úvodní slovo pronese starosta města ing. Jan Svatoš, a dále promluví ředitelka Státního okresního archivu Kolín Mgr. Zuzana Miškovská. Zájemci si mohou uvedenou publikaci na místě zakoupit.

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"