• Vánoce v měšťanském domě
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

SKONČILY DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ | (19. 9. 2011)

18. září na Kolínsku skončil koncertem renesanční hudby a tanců letošní program Dnů evropského dědictví. Regionální muzeum za symbolické vstupné zpřístupnilo celkem jedenáct památkových objektů a uskutečnilo deset komentovaných prohlídek a dvě tématické exkurze. Na programu spolupracovalo s Městem Kolín, Městem Český Brod a občanským sdružením Památky pro život.

Kromě všech muzejních expozic v Kolíně, Kouřimi a Českém Brodě jsme zajišťovali také zpřístupnění kostelů v Kouřimi, Třebovli, Viticích a Žabonosech a spolupracovali na komentovaných prohlídkách památek ve Štolmíři a Skramníkách.

Jako každoročně se program setkal s mimořádně velkým zájmem veřejnosti. Muzejní expozice a další muzeem zpřístupněné památky navštívilo více než 4 300 osob, doprovodné akce pak téměř šest stovek zájemců.

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje