Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ KONČÍ 18. ZÁŘÍ | (13. 9. 2011)

Závěr kolínského programu Dnů evropského dědictví je ve znamení komentovaných prohlídek památek a koncertu staré hudby a tance.

V neděli 18. září začne v 10.00 hodin před Městským informačním centrem v ulici Na Hradbách vycházka, která zájemcům přiblíží městské opevnění, kolínské mlýny a věž Práchovnu. Výklad zajišťují historikové PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D. a Mgr. Vladimír Rišlink.

Tentýž den se ve 14.00 hodin koná prohlídka památek kolínského židovského ghetta a Starého židovského hřbitova, která začíná před budovou Regionálního muzea v Brandlově ulici. Vycházku bude doprovázet výklad historiků RSDr. Ladislava Jouzy a Mgr. Kláry Zubíkové.

Program Dnů evropského dědictví ukončí koncert v kolínské synagoze, který začíná v 19.00 hodin. Vystoupí soubory staré hudby a historických tanců Musica Bellissima a Chorea Historica s pořadem "Amor mio ... aneb jak se v tanci dorozuměti vějířem". Více informací o tomto představení najdete zde.

Po celý víkend 17. a 18. září jsou za symbolické vstupné 1,- Kč přístupné všechny kolínské expozice Regionálního muzea.

sobota - neděle:

Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu

více - Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatomikulášská obchůzka", který se koná v neděli 4. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(27.11.2022)

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)