• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

BYLA DOKONČENA PŘÍPRAVA PROJEKTU REKONSTRUKCE VEIGERTOVSKÉHO DOMU | (3. 9. 2011)

Na konci srpna byla architektonickým studiem Ireny Hrabincové, Dipl. Arch., ARB do úrovně dokumentace pro stavební povolení dokončena příprava projektu rekonstrukce Veigertovského domu čp. 8 na Karlově náměstí v Kolíně.

Příprava projektu je prvním krokem k opětovnému zahájení rekonstrukce hlavní budovy muzea, která byla z důvodu restituce části objektu přerušena před dvaceti lety. V současnosti paralelně probíhá soudní jednání se spolumajiteli, jehož cílem je vyřešení majetkoprávního vztahu k této nemovitosti. Investorem rekonstrukce je zřizovatel muzea - Středočeský kraj.

Informace o projektu rekonstrukce na webu architektonického studia IHARCH.

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"