• Vánoce v měšťanském domě
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

10. ZÁŘÍ ZAČÍNAJÍ DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ | (3. 9. 2011)

Jako každoročně je na Kolínsku připraven program Dnů evropského dědictví. O víkendu ve dnech 10. a 11. září naše muzeum ve spolupráci s občanským sdružením Památky pro život a městy Kolín a Český Brod pořádá jeho první - nejbohatší část.

V sobotu 10. 9. se můžete zúčastnit exkurze "Gotické památky na Kolínsku", v jejímž rámci navštívíme středověké památky města Kouřim, bývalé cisterciácké opatství P. Marie Milostné v Klášterní Skalici, kostel sv. Bartoloměje ve Třebovli a tvrze v Hradeníně, Maloticích, Lošanech a Pašince. Exkurze je tématicky zaměřena na památky související s dějinami středověkých měst v regionu. Výklad zajišťují historikové Mgr. Vladimír Rišlink a  PhDr. Miroslava Jouzová Ph. D. Rezervaci vstupenek zajišťuje Městské informační centrum Kolín. Cena vstupného je 150,- Kč.

V sobotu 10. 9. máte zároveň jedinečnou příležitost navštívit veřejnosti běžně uzavřené kostely sv. Václava v Žabonosech, sv. Bartoloměje ve Třebovli, sv. Šimona a Judy ve Viticích, sv. Václava ve Svojšicích, sv. Prokopa v Chotouni a sv. Bartoloměje v Bylanech u Českého Brodu. Pro veřejnost budou otevřeny od 10.00 do 17.00 hodin. Přístupné jsou buď zdarma nebo za symbolické vstupné 1,- Kč. Ve 14.00 - 15.00 hodin je zcela výjimečně veřejnosti zpřístupněn také pozoruhodný barokní kostel sv. Havla ve Štolmíři, jehož prohlídku bude doprovázet výklad historika PhDr. Vladimíra J. Mrvíka.

Po celý víkend 10. a 11. 9. budou za symbolické vstupné 1,- Kč zpřístupněny všechny expozice našeho muzea v Kolíně, Kouřimi a Českém Brodě. Za stejných podmínek bude zpřístupněn také kostel sv. Štěpána a zvonice v Kouřimi.

V neděli 11. 9. bude prohlídka muzejních expozic v Kolíně (Dvořákovo muzeum, Červinkovský dům a Stará farní škola) v 10.00 a 11.00 hodin doplněna výkladem archeologa PhDr. Zbyňka Sedláčka, historika RSDr. Ladislava Jouzy a historičky umění Mgr. Petry Hollerové. Tentýž den bude v 16.00 hodin veřejnosti výjimečně zpřístupněn také Veigertovský dům čp. 8 na Karlově náměstí v Kolíně s výkladem historika Mgr. Vladimíra Rišlinka a architektky Ireny Hrabincové, Dipl. Arch. ARB. Nedělní program doplní také prohlídka kolínského kostela Církve československé husitské s pomníkem M. Jana Husa v 16.30 hodin, kterou svým výkladem doplní historička umění Mgr. Petra Hollerová.

Víkendový program na Kolínsku je ovšem mnohem pestřejší, takže kromě výše uvedených památek můžete navštívit také řadu dalších objektů a akcí, které se konají v Českém Brodě, Gruntě, Lošanech, Kolíně, Kouřimi, Nové Vsi u Kolína, Plaňanech, Tismicích. a Vrbčanech. Celkový přehled programu podle jednotlivých míst najdete zde.

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje