• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

NOVÁ PUBLIKACE "MOJE MĚSTO KOLÍN - ŽIDÉ V KOLÍNĚ" | (2. 5. 2011)

Publikace autorů Jaroslava Pejšy, Miroslavy Jouzové a Ladislava Jouzy byla slavnostně představena 28. dubna v kolínské synagoze. Tato poslední novinka z cyklu Moje město Kolín seznamuje s historií židovského obyvatelstva v Kolíně od středověku po raný novověk. V prodeji v Červinkovském domě za 139,- Kč.

Pořad "Historie.cs"

více - Pořad
V sobotu 10. listopadu uvedla Česká televize pořad "Historie.cs: I války mají svůj konec", v němž mimo jiné promluvil historik našeho muzea RSDr. Ladislav Jouza.
(12.11.2018)

Přednáška "Životní styl v dobách první republiky"

Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná ve středu 14. listopadu v 17.00 hodin.
(8.11.2018)

Videomapping ke stému výročí republiky

více - Videomapping ke stému výročí republiky
V rámci oslav stého výročí republiky v neděli 28. října posloužilo průčelí hlavní budovy našeho muzea pro projekci působivého videomappingu.
(28.10.2018)

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"