• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

ANKETA: "STROM KOLÍNSKA 2011" | (2. 5. 2011)

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje v rámci Dne stromů anketu

Strom Kolínska 2011.

Pokud znáte ve svém okolí strom, který je zajímavý svým věkem, vzrůstem, estetickým působením, místem, kde roste, druhem nebo příběhem, navrhněte jej do této ankety.
Anketa je určena všem zájemcům, včetně škol.

Návrh musí obsahovat:
-    název stromu (není podmínkou)
-    druh dřeviny
-    obvod kmene ve výšce 130 cm nad zemí
-    místo, kde dřevina roste
-    fotografii stromu
-    jméno a příjmení navrhovatel (příp. název školy)
-    zdůvodnění návrhu, čím je strom pro navrhovatele významný.

Navržený strom se musí nacházet v regionu Kolínsko (přibližně bývalý okres Kolín) a musí růst na přístupném místě.
Své návrhy posílejte nejpozději do 30. září 2011 na adresu: Regionální muzeum v Kolíně, Brandlova 35, Kolín 1, 280 01 (obálku označte slovy Strom Kolínska 2011) nebo v elektronické podobě na email: konigsmarkova@muzeumkolin.cz.

Od srpna 2011 bude na stránkách www.muzeumkolin.cz připravena galerie došlých návrhů a bude zveřejněn způsob hlasování. Hlasovat pro vítězný strom této ankety bude možné od 1. srpna do 15. října 2011.
Vyhlášení výsledků ankety proběhne u příležitosti Dne stromů 20. října 2011. Vítězné návrhy budou zveřejněny na výstavě a navrhovatelé odměněni cenami.

Leták

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)