• Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

ANKETA: "STROM KOLÍNSKA 2011" | (2. 5. 2011)

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje v rámci Dne stromů anketu

Strom Kolínska 2011.

Pokud znáte ve svém okolí strom, který je zajímavý svým věkem, vzrůstem, estetickým působením, místem, kde roste, druhem nebo příběhem, navrhněte jej do této ankety.
Anketa je určena všem zájemcům, včetně škol.

Návrh musí obsahovat:
-    název stromu (není podmínkou)
-    druh dřeviny
-    obvod kmene ve výšce 130 cm nad zemí
-    místo, kde dřevina roste
-    fotografii stromu
-    jméno a příjmení navrhovatel (příp. název školy)
-    zdůvodnění návrhu, čím je strom pro navrhovatele významný.

Navržený strom se musí nacházet v regionu Kolínsko (přibližně bývalý okres Kolín) a musí růst na přístupném místě.
Své návrhy posílejte nejpozději do 30. září 2011 na adresu: Regionální muzeum v Kolíně, Brandlova 35, Kolín 1, 280 01 (obálku označte slovy Strom Kolínska 2011) nebo v elektronické podobě na email: konigsmarkova@muzeumkolin.cz.

Od srpna 2011 bude na stránkách www.muzeumkolin.cz připravena galerie došlých návrhů a bude zveřejněn způsob hlasování. Hlasovat pro vítězný strom této ankety bude možné od 1. srpna do 15. října 2011.
Vyhlášení výsledků ankety proběhne u příležitosti Dne stromů 20. října 2011. Vítězné návrhy budou zveřejněny na výstavě a navrhovatelé odměněni cenami.

Leták

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu".
(1.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje