Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

ANKETA: "STROM KOLÍNSKA 2011" | (2. 5. 2011)

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje v rámci Dne stromů anketu

Strom Kolínska 2011.

Pokud znáte ve svém okolí strom, který je zajímavý svým věkem, vzrůstem, estetickým působením, místem, kde roste, druhem nebo příběhem, navrhněte jej do této ankety.
Anketa je určena všem zájemcům, včetně škol.

Návrh musí obsahovat:
-    název stromu (není podmínkou)
-    druh dřeviny
-    obvod kmene ve výšce 130 cm nad zemí
-    místo, kde dřevina roste
-    fotografii stromu
-    jméno a příjmení navrhovatel (příp. název školy)
-    zdůvodnění návrhu, čím je strom pro navrhovatele významný.

Navržený strom se musí nacházet v regionu Kolínsko (přibližně bývalý okres Kolín) a musí růst na přístupném místě.
Své návrhy posílejte nejpozději do 30. září 2011 na adresu: Regionální muzeum v Kolíně, Brandlova 35, Kolín 1, 280 01 (obálku označte slovy Strom Kolínska 2011) nebo v elektronické podobě na email: konigsmarkova@muzeumkolin.cz.

Od srpna 2011 bude na stránkách www.muzeumkolin.cz připravena galerie došlých návrhů a bude zveřejněn způsob hlasování. Hlasovat pro vítězný strom této ankety bude možné od 1. srpna do 15. října 2011.
Vyhlášení výsledků ankety proběhne u příležitosti Dne stromů 20. října 2011. Vítězné návrhy budou zveřejněny na výstavě a navrhovatelé odměněni cenami.

Leták

sobota - neděle:

Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu

více - Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatomikulášská obchůzka", který se koná v neděli 4. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(27.11.2022)

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)