• Vánoce v měšťanském domě
  • Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

ANKETA: "STROM KOLÍNSKA 2011" | (2. 5. 2011)

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje v rámci Dne stromů anketu

Strom Kolínska 2011.

Pokud znáte ve svém okolí strom, který je zajímavý svým věkem, vzrůstem, estetickým působením, místem, kde roste, druhem nebo příběhem, navrhněte jej do této ankety.
Anketa je určena všem zájemcům, včetně škol.

Návrh musí obsahovat:
-    název stromu (není podmínkou)
-    druh dřeviny
-    obvod kmene ve výšce 130 cm nad zemí
-    místo, kde dřevina roste
-    fotografii stromu
-    jméno a příjmení navrhovatel (příp. název školy)
-    zdůvodnění návrhu, čím je strom pro navrhovatele významný.

Navržený strom se musí nacházet v regionu Kolínsko (přibližně bývalý okres Kolín) a musí růst na přístupném místě.
Své návrhy posílejte nejpozději do 30. září 2011 na adresu: Regionální muzeum v Kolíně, Brandlova 35, Kolín 1, 280 01 (obálku označte slovy Strom Kolínska 2011) nebo v elektronické podobě na email: konigsmarkova@muzeumkolin.cz.

Od srpna 2011 bude na stránkách www.muzeumkolin.cz připravena galerie došlých návrhů a bude zveřejněn způsob hlasování. Hlasovat pro vítězný strom této ankety bude možné od 1. srpna do 15. října 2011.
Vyhlášení výsledků ankety proběhne u příležitosti Dne stromů 20. října 2011. Vítězné návrhy budou zveřejněny na výstavě a navrhovatelé odměněni cenami.

Leták

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Adventní Otevřená ulice

více - Adventní Otevřená ulice
Zveme Vás na program adventní Otevřené ulice v okolí kolínského chrámu sv. Bartoloměje, v jehož rámci bude v neděli 16. prosince ve večerních hodinách zpřístupněn také Červinkovský dům.
(10.12.2018)

Adventní neděle v kouřimském skanzenu

více - Adventní neděle v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Stříbrná adventní neděle", který se koná 16. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(7.12.2018)

Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu

více - Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatomikulášská obchůzka", který se koná v neděli 2. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(23.11.2018)

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace přibližující lidové obyčeje adventu a Vánoc. K vidění bude ve dnech 1. - 30. prosince.
(22.11.2018)