• Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

MEZINÁRODNÍ DEN PAMÁTEK A HISTORICKÝCH SÍDEL | (13. 4. 2011)

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY A KOSTÝMOVANÁ PROCHÁZKA V PONDĚLÍ 18. DUBNA

UNESCO na návrh ICOMOS International (Mezinárodní rada pro památky a sídla) v roce 1982 prohlásilo 18. duben za Mezinárodní den památek a historických sídel. Cílem je zvýšit povědomí veřejnosti, vlastníků památek a správ měst o ochraně kulturního dědictví.

Regionální muzeum v Kolíně mimořádně v pondělí 18. dubna otevře muzejní expozice  a připojí se k oslavě Mezinárodního dne památek a historických sídel komentovanými prohlídkami. S podporou města Kolín potom připravilo oblíbené kostýmované prohlídky.

Dvořákovo muzeum Kolínska v pravěku, Brandlova 35, Kolín
15:00 prohlídka expozice s výkladem archeologa

Červinkovský dům, Brandlova 27, Kolín
16:00  prohlídka expozice „Měšťanský dům“ s výkladem historika umění
16:45 Stará škola, Brandlova 24, Kolín – prohlídka expozic „Bitva u Kolína“ a „Pracovna Josefa Svatopluka Machara“ s výkladem historika

18:30 Karlovo náměstí v Kolíně
Příběhy královského města Kolína
Prohlídky památek s vyprávěním o tajuplných historkách a pohnutých událostech z dějin města

Podlipanské muzeum v Českém Brodě, Žitomířská 761, Český Brod
16:00 Prohlídka muzejní budovy a expozice „Bitva u Lipan“ s výkladem historika

Muzeum Kouřimska v Kouřimi, Mírové náměstí 1, Kouřim
15:00 Historická Kouřim a Kouřimský kraj – prohlídka expozice s výkladem historika

Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Ruská, Kouřim
15:00 Prohlídka areálu skanzenu s výkladem etnografa

Vstup do všech expozic 1,- Kč.

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu".
(1.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje