• Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY| | (17. 2. 2011)

Srdečně zveme kolínské kulturní nadšence na komentované prohlídky výstavy Otakar Štorch-Marien a Kolín-Tvůrčí duch a jeho město, dne 24.2. od 16.00 hodin a 27. 2. od 14.00 hodin. Zasvěceným průvodcem bude autor výstavy RSDr. Ladislav Jouza.

Výstava Otakar Štorch-Marien a Kolín -Tvůrčí duch a jeho město, bude ještě přibližně měsíc otevřena v Regionálním muzeum v Kolíně.Využijte příležitosti komentovaných prohlídek a přijďte se přesvědčit, že Otakar Štorch-Marien měl tvůrčího ducha.A má ho ještě jeho město? Budete určitě překvapeni, jaká tvůrčí osobnost vzešla z kolínského podhoubí. Kromě toho, v Kolíně jsou asi na dlouhou dobu naposledy, k vidění díla Josefa Čapka, Josefa Šímy nebo Adolfa Hoffmeistra.

Na nedělní odpolední kávu si tedy zajděte až po prohlídce výstavy, věřte, že si budete mít o čem povídat!

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)