• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY| | (17. 2. 2011)

Srdečně zveme kolínské kulturní nadšence na komentované prohlídky výstavy Otakar Štorch-Marien a Kolín-Tvůrčí duch a jeho město, dne 24.2. od 16.00 hodin a 27. 2. od 14.00 hodin. Zasvěceným průvodcem bude autor výstavy RSDr. Ladislav Jouza.

Výstava Otakar Štorch-Marien a Kolín -Tvůrčí duch a jeho město, bude ještě přibližně měsíc otevřena v Regionálním muzeum v Kolíně.Využijte příležitosti komentovaných prohlídek a přijďte se přesvědčit, že Otakar Štorch-Marien měl tvůrčího ducha.A má ho ještě jeho město? Budete určitě překvapeni, jaká tvůrčí osobnost vzešla z kolínského podhoubí. Kromě toho, v Kolíně jsou asi na dlouhou dobu naposledy, k vidění díla Josefa Čapka, Josefa Šímy nebo Adolfa Hoffmeistra.

Na nedělní odpolední kávu si tedy zajděte až po prohlídce výstavy, věřte, že si budete mít o čem povídat!

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)