• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

PŘEDNÁŠKA | ARCHEOLOGICKÉ VÝZKUMY V TRASE OBCHVATU KOLÍNA | (3. 11. 2010)

V úterý 9. listopadu v 17.00 se uskutečnila druhá přednáška z podzimního archeologického cyklu.

V přednáškové místnosti Dvořákova muzea Kolínska v pravěku PhDr. Radka Šumberová z Archeologického ústavu AV ČR Praha přednášela o archeologických výzkumech v trase obchvatu Kolína.
Neolitické rondely, keltská sídliště, slovanské hroby – to vše a mnoho dalšího odkryl záchranný archeologický výzkum, který proběhl před zahájením stavby obchvatu v letech 2009 až 2009.

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)